Komputery i Internet

8PORAD

Jak oszczędzać wzrok podczas korzystania z komputera

Krótkowzroczność to dzisiaj problem wielu młodych ludzi, którzy.. właśnie spędzają dużo czasu przed komputerem. Co możemy więc zrobić, żeby nie rezygnować z tej przyjemności i jednocześnie zachować dobry wzrok?

8PORAD

Jak uniknąć przegrzewania się komputera

Przegrzany komputer działa niestabilnie, wolniej i można zaobserwować nieprzewidziane wyłączanie się. Żeby poprawić jego działanie i zapobiec uszkodzeniu, możemy powziąć pewne działania mające na celu obniżenie temperatury komputera.

11PORAD

Jak oczyścić drukarkę laserową

Większość osób nie odważy się powziąć tego zadania przeważnie z braku wiedzy na temat tego jak to czyszczenie wykonać. Nic dziwnego: niewłaściwe zabranie się za to może poczynić większą szkodę niż pożytek. Jednak zrobienie tego samemu jest jak najbardziej możliwe.

10PORAD

Jak podnieść efektywność pracy z komputerem

Komputer poza dostarczaniem rozrywki może także bardzo ułatwić pracę. Na kilka prostych sposobów możemy podnieść naszą efektywność podczas pracy na komputerze.

13PORAD

Przywracanie usuniętej ikony kosza z pulpitu

Czasami zdarza się, że niechcący usuniemy ikonkę kosza z pulpitu. Nie możemy przez to np. przywrócić usuniętych plików. Poniżej sposoby jak można odwrócić nasza pomyłkę.

5PORAD

Jak podłączyć projektor LCD do komputera

Kupiłeś właśnie projektor LCD i masz zamiar przeprowadzać prezentacje w swojej firmie czy to na uczelnianym wykładzie, albo po prostu obejrzeć film na dużym ekranie w domu? Oto kilka wskazówek jak taki projektor podpiąć i odpowiednio ustawić.

16PORAD

Google Adwords - tworzenie kampanii reklamowej

Kiedy już wiemy jak założyć konto na Google AdWords, trzeba przejść to ustawienia naszej kampanii reklamowej. Poniżej instrukcja krok po kroku.

10PORAD

Google Adwords - zakładamy konto

Linki sponsorowane to bardzo dobra forma reklamy naszej strony w Internecie. Poniżej przedstawię jak założyć sobie samemu takie konto.

6PORAD

Jak wyświetlić zapamiętane hasła w przeglądarkach?

Czasami zdarza się, że nie pamiętamy hasła do danej strony internetowej, a zapamiętaliśmy je w Menedżerze haseł przeglądarki. Poniżej pokaże jak łatwo można je wyświetlić.

3PORADY

Jak sprawdzić czy domena internetowa jest wolna i do kogo należ

Kiedy zakładamy stronę w Internecie jednym z pierwszych kroków jest wybór domeny i jej rejestracja. Poniżej pokaże jak prosto sprawdzić czy wybrana nazwa jest wolna, ewentualnie do kogo należy i kiedy wygasa.

3PORADY

Jak dodać automatyczny podpis do poczty wychodzącej?

Podpis w poczcie wychodzącej to element nieodzowny formowej korespondencji. Dzięki niemu nie musimy przy każdym mailu ręcznie wpisywać naszych danych kontaktowych. Program pocztowy zrobi to za nas. Poniżej podam jak szybko przygotować taki podpis.

4PORADY

Jak sprawdzić swój adres IP?

Nie zawsze znamy albo pamiętamy adres IP naszego komputera. A czasami może on być przydatny, zwłaszcza jeśli kontaktujemy się w sprawie awarii a administratorem sieci lub serwera. Dlatego warto znać kilka sposobów na jego sprawdzenie.

3PORADY

Jaka konsola do rozrywki z całą rodziną?

Na gwiazdkę chciałem kupić konsolę do gier, wiadomo najlepiej jakby była tania, fajnie wyglądała, mogła być używana przez wszystkich do wszystkiego itp. Generalnie chciałbym aby przy grze bawiła się cała rodzina, możecie coś doradzić?

1PORADA

Sterowniki

jak zainstalowac w windowsie 7 niepodpisany sterownik

10PORAD

Jak bezpiecznie placic w internecie?

Ostatnio coraz czesciej korzystam z zakupow internetowych, czasami przytym zapominam, ze podawanie danych w sieci, moze miec swoje konsekwencje, dlatego chcialam sie was spytac, jaka metoda wy preferujecie, zeby uniknac niemilych niespodzianek, dzieki!

2PORADY

Czy konieczne jest posiadanie domeny.

-aby umieścić własną stronę w internecie? Korzystając z faktu iż jestem na forum ślę serdecznie dzięki do: Damonka85 Informacje jakie otrzymałam są dla mnie cenniejsze niż pkt 1. Szczedólnie cenię je bo nie zlekceważyły pytania z poziomu "0"

5PORAD

Co to jest?

portal, strona internetowa, mini strona, host. hosting, katalog stron Bardzo proszę o wyjaśnienie znaczenia tych słów

6PORAD

Jak wybrać urządzenie drukujące?

Okazuje się, że urządzenie drukujące jest najczęściej najdłużej żyjącym elementem naszego wyposażenia komputerowego. Wymieniamy całe komputery, monitory, a nasza stara drukarka jest z nami najczęściej dotąd, aż nie umrze śmiercią naturalną. Wtedy przychodzi czas, kiedy musimy kupić coś nowego. Poniżej przedstawiam porady jakie wybrać urządzenie w zależności od naszych potrzeb i zasobności naszego portfela.

8PORAD

Strony www, gdzie można pograć w mini gry online za darmo

Mini-gry na necie to sposób na dobrą zabawę w jesienny deszczowy wieczór, są nie tylko dla zapalonych graczy, każdy znajdzie coś dla siebie. Przedstawię najbardziej znane strony i w co można na nich zagrać, całkowicie za darmo.

6PORAD

Jaki monitor do komputera wybrać?

Wybierając nowy monitor do komputera, mamy do dyspozycji dość szeroki wybór, przyjrzyjmy się zatem jak się w tym wszystkim połapać.

https://www.milionporad.pl/