Komputery i Internet

1PORADA

Zwrot zaliczki

Wskutek nie wywiązania się z warunków umowy na stworzenie portalu internetowego, zakończyłem współprace z firmą świadczącą te usługi. Chciałbym odebrać zaliczke. Jedyna umowa jaką mam to maile informacyjne od właściciela firmy, w których wyraźnie wypowiada się on iż w przypadku zerwania umowy zaliczka na wykonanie strony zostanie zwrócona. W chwili obecnej właściciel nie odpisuje na moje maile i nie odbiera moich telefonów. Kwota zaliczki nie jest wysoka, jednak jak dla mnie są to moje ciężko zarobione pieniądze i chciałbym je odebrać. Co z tym dalej zrobić, gdzie się udać by to jakoś wyegzekwować ?Jakie będą koszty?

4PORADY

Pustka w glowie

zorganizowalam konkurs bedą 3 niespodzianki za piewrwszą niespodzianke ma,m juz pomysl ale na 2 i 3 juz nie pomuzcie jest jeden problem nie znam tych ludzi ten konkurs jest organizowany w internecie na nanjladniejszego awatara pomocy

6PORAD

LCD, Plazma czy LED? Który telewizor kupić?

Obecnie na rynku mamy do wyboru trzy technologie telewizorów... który zatem z nich kupić? Który będzie lepiej dostosowany do naszych potrzeb? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie, przedstawiając różnice między tymi technologiami z uwagi na kilka cech, którymi powinniśmy się kierować podczas zakupu.

4PORADY

Z komputera 32bit na komputer 64 bit

Mój 32 bit. komputer pn nastu latach posługi odmówił pracy. Czas kupić nowy. stąd pytanie. Czy spokojnie będę mogła ulubione i bardzo mi potrzebne pogramy z mojego 32 bit zainstalować na komputer 64 bitowy? Rozwój elektroniki wskazuje, że wkrótce komputer 64bit pewnie stanie się standardem. Czy nabywając teraz 32 bit mogę w krótkim czasie mieć sprzęt przestarzały? Czy kupując komputer 64bit pozbawię się możliwości pracy na dotychczasowych programach?

22PORADY

Co oznacza: xd, wtf, lol, rotfl, asap, fyi, afaik i inne skróty

Akronimy znane z języka internetowego, coraz śmielej przechodzą nawet do mowy potocznej, dlatego warto znać ich znaczenie. Poniżej przedstawię te najczęściej spotykane.

15PORAD

Jak reklamować się w internecie

Obecnie, zraz z rozwojem Internetu obserwujemy stały wzrost popularności reklamy internetowej. Poniżej pokażę z jakimi typami reklam możemy się spotkać i jakie działania marketingowe podjąć aby pozyskać stałych klientów lub odwiedzających naszą stronę.

6PORAD

Jakie wyróżniamy rodzaje stron internetowych?

Każdy z nas korzysta z Internetu i porusza się po różnych stronach internetowych. Jednak mało kto zastanawia się, jaki mamy rodzaje stron internetowych. Wiadomo, dla zwykłego użytkownika takie informacje są mało istotne, ale jeśli planujemy mieć własną stronę internetową, taka informacja z pewnością będzie przydatna.

6PORAD

Rodzaje nośników zapasowej kopii danych

Backup jest zapasowa kopia naszych danych. Najczęściej wykorzystywana jest w firmach, gdzie trzeba zachować przez dłuższy czas np. ważne dokumenty. Ale w domu też możemy z niej korzystać. Pytanie jednak, gdzie przechowywać taką kopię? Zalecane jest aby jedna kopia była na komputerze, ale druga powinna znajdować się gdzie indziej, np. na zewnętrznym nośniku, by w razie awarii komputera szybko mieć dostęp do naszych danych. Poniżej zaprezentuję kilka typów nośników zapasowych kopii danych.

8PORAD

Instalacja aplikacji na Windows Mobile

Co raz więcej osób korzysta ze telefonów komórkowych, smartphone’ów, w których zainstalowany jest system operacyjny Windows Mobile. Poniżej pokażę jak można zainstalować nowe aplikacje. Możemy to zrobić albo z naszego komputera albo bezpośrednio z naszego PPC.

6PORAD

Rodzaje aukcji internetowych

Wszyscy korzystamy od czasu do czasu z aukcji internetowych. Jedni z nas tylko kupują, inni tylko sprzedają, a niektórzy z nas dokonują obu rodzajów transakcji. Mało, kto jednak wie, że istnieje kilka rodzajów aukcji internetowych. Znajomość rodzajów tych aukcji może być szczególnie pomocna dla osób, które z aukcji korzystają w celach biznesowych.

10PORAD

Przeniesienie kontaktów z MS Outlook do Excela

Kiedy nasza książka adresowa w MS Outlook zawiera bardzo dużo pozycji, warto zastanowić się, czy nie przenieść ich do arkusza kalkulacyjnego. Dzięki temu lista będzie bardziej czytelnia i prostsza do druku. Poza tym, to idealna meta na zrobienie sobie zapasowej kopii danych naszych kontaktów.

7PORAD

Przywracanie systemu WINDOWS 7 do poprzedniego stanu

Czasami zdarza się, że dokonamy jakiejś zmiany w systemie, której nie może cofnąć, a zakłócają nam pracę komputera. Ratunkiem może być dostępna funkcja przywracania systemu. Poniżej instrukcje jak to zrobić w systemie Windows 7 i jak potem ewentualnie cofnąć te zmiany.

10PORAD

Przywracanie systemu WINDOWS VISTA do poprzedniego stanu

Czasami zdarza się, że dokonamy jakiejś zmiany w systemie, której nie może cofnąć, a zakłócają nam pracę komputera. Ratunkiem może być dostępna funkcja przywracania systemu. Poniżej instrukcje jak to zrobić w systemie Windows VISTA i jak potem ewentualnie cofnąć te zmiany.

11PORAD

Przywracanie systemu WINDOWS XP do poprzedniego stanu

Czasami zdarza się, że dokonamy jakiejś zmiany w systemie, której nie może cofnąć, a zakłócają nam pracę komputera. Ratunkiem może być dostępna funkcja przywracania systemu. Poniżej instrukcje jak to zrobić w systemie Windows XP i jak potem ewentualnie cofnąć te zmiany.

8PORAD

Jak zabezpieczyć Outlook Express przed modyfikacją ustawień?

Jeśli z Twojego komputera, np. w pracy korzysta wiele osób, to warto zabezpieczyć swoje konto pocztowe przed niepożądanymi zmianami w ustawieniach programu. Przy korzystaniu z programu Outlook Express jest to bardzo proste. Wystarczy drobna zmiana w rejestrze.

8PORAD

Czym się kierować kupując laptopa

Zakup przenośnego komputera niejednokrotnie jest trudną sprawą. Żeby nie popełnić błędu i nie przepłacić bądź po prostu nie nabyć słabego sprzętu trzeba się nad nim poważnie zastanowić. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę kilka aspektów.

3PORADY

Zamierzam kupić gotową stronę www w internecie.

Jak przeprowadzić transakcję aby nie pozostać oszukanym?. Umawiam się z autorem na: -zmodyfikowanie szaty graficznej i niektórych funkcji wybranej strony, -instalację strony na serwerze no i oczywiście poprawienie ewentualnych błędów na stronie i jej instalacji na serwerze. Nie mając dostatecznej wiedzy w tym zakresie obawiam się abym nie została oszukana. Proszę o radę jak mogę ustrzec się przed przykrą no i kosztowną niespodzianką?

1PORADA

Sprzedaż PRE-PAID, CD-KEY, itp

Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można uzyskać doładowania PRE-PAID oraz CD-KEY do gier np. MMO multiplayer "world of warcraft"itp. Jestem zainteresowany taką działalnością niestety bez informacji nic nie zrobię. Jeżeli jest ktoś kto chciałby się podzielić informacjami będe bardzo wdzięczny.

1PORADA

Jak nazwać stronę internetową

Mam domene o nazwie "partnerski.net.pl" jaka powinna być nazwa strony którą na niej zainstaluję. Jeśli nazwa strony koreluje z nazwą domeny to jakie są tego zasady? Za poradę z góry dziękuję a wdzięczność moja potrwa do kresu mojej pamięci Anna Żukowska

https://www.milionporad.pl/